Socjologiczne niedziele w Panato

Po trzech latach i blisko 30 spotkaniach z cyklu „O socjologii z Literatką” zarząd wrocławskiego oddziału PTS postawił na zmiany: zmianę nazwy, zmianę miejsca i zmianę formuły spotkań. Nie zmienia się jedno: cel, by promować socjologię wśród szerokiej publiczności miejskiej i zarażać naszym sposobem widzenia społecznego świata, w którym nic nie jest tak oczywiste jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Nazwę zmieniamy na „Socjologiczne niedziele”. Chcieliśmy, by nazwa oddawała z jednej strony nieformalny, weekendowy charakter naszych spotkań – na poły towarzyskich, na poły naukowych – niezmiennie interdyscyplinarnych i inspirujących. Z drugiej strony zależało nam, by podkreślić źródło inspiracji tematami i problemami dostrzeganymi przez wrocławskich socjologów i zgłębianymi w Instytucie Socjologii.

Miejsce zmieniamy na PaNaTo Cafe.Nie jest to zwykła kawiarnia, ale kolektywna samoobsługowa przestrzeń, w której goście nie płacą za to co skonsumują lecz za spędzony w kawiarni czas. To także miejsce spotkań, warsztatów i debat. Spółdzielnię Panato działającą w tej samej przestrzeni wyróżniają trzy hasła: oddolność, zaangażowanie i pasja. Czujemy, że znaleźliśmy dla naszych spotkań wyjątkowo dopasowane miejsce!

Formuła spotkań także się zmienia. Eksperymentujemy ze spotkaniami w większym gronie, z udziałem kilku panelistów prezentujących odmienne punkty widzenia na poruszane kwestie i ze staranną moderacją. Mamy nadzieję, że przygotowywane przez nas tematy nieodmiennie będą przyciągać interesującą i zainteresowaną publiczność.

Startujemy już w lutym 2015.

Wszystkie szczegóły na naszej stronie i profilu faceBookowym

http://www.pts.wroclaw.pl/projekty/socjologiczne-niedziele-w-PaNaTo

https://www.facebook.com/pages/PTS-OWroc%C5%82aw/605502919465908?ref=ts&fref=ts

Serdecznie zapraszamy na Socjologiczne Niedziele w PaNaTo!