O nas

Polskie Towarzystwo Socjologiczne jest naukową i zawodową organizacją polskich socjolożek i socjologów. PTS jest drugim w historii towarzystwem o tej nazwie. Pierwsze powstało w 1931 roku, z inicjatywy Floriana Znanieckiego i istniało do wybuchu II Wojny Światowej. Obecne PTS powstało w 1957 roku, zaś Oddział Wrocławski utworzony został w 1963 roku.

Obecnie wrocławski oddział PTS zrzesza 60 członkiń i członków, w tym 9 członków stowarzyszonych. Jesteśmy od lat obecni w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Nasza działalność skupia się na organizacji spotkań naukowych z zaproszonymi gośćmi, przygotowywaniu konferencji naukowych, a także reprezentacji głosu socjologów wrocławskich w istotnych sprawach w sferze publicznej.

 

Obecny zarząd oddziału PTS to:

dr Olga Nowaczyk  (przewodnicząca) olga.nowaczyk@uwr.edu.pl

dr hab. Adam Mrozowicki, prof. UWr  (wiceprzewodniczący ds. komunikacji) adam.mrozowicki@uwr.edu.pl

dr hab. Katarzyna Kajdanek, prof. UWr  (wiceprzewodnicząca ds. organizacyjnych) katarzyna.kajdanek@uwr.edu.pl

dr hab. Ewa Banaszak (członkini Zarządu) ewa.banaszak@uwr.edu.pl

dr Irena Wolska-Zogata (członkini Zarządu) zogata@wp.pl

dr hab. Elżbieta Opiłowska (członkini Zarządu) elzbieta.opilowska@uwr.edu.pl

dr Jacek Pluta (członek Zarządu) jacek.pluta@uwr.edu.pl

dr Natalia Niedźwiecka-Iwańczak (skarbnik) natalia.niedzwiecka-iwanczak@uwr.edu.pl

dr Justyna Kajta (sekretarz) jkajta@wp.pl

 

   

Komisja rewizyjna (od 28.01.2014)

1. dr Agata Krasowska
2. dr hab. Iwona Taranowicz, prof. UWr
3. dr Wojciech Doliński

 

Redakcja strony PTS o. Wrocław

Justyna Kajta: jkajta@wp.pl


Kontakt:
Polskie Towarzystwo Socjologiczne
Oddział Wrocławski
ul. Koszarowa 3 bud. 20
51-149 Wrocław

Email: pts@uwr.edu.pl